O nas

Ale o co w ogóle chodzi?

Ano chodzi o to, że każdego dnia nie ma w nas zgody na krzywdę i cierpienie, na ubóstwo i głód. W szczególności wśród dzieci. Do tego mamy w sobie tą dozę szaleństwa, która pozwala nam wierzyć, że damy radę chociaż trochę zmienić świat.

I zmieniamy. Na dzień, dwa, trzy. Zapraszamy kilka tysięcy rodzin, robimy warsztaty, organizujemy pokazy artystyczne, koncerty, wydajemy upominki dla dzieci i ich mam, zapraszamy do skorzystania z poczęstunku.

Nie zmienimy całego świata, mówili Ci to wiele razy, prawda?

… ale od czegoś trzeba zacząć. 

Bożonarodzeniowe Dni Dobra to nasz krok na drodze do lepszego świata: bardziej tolerancyjnego, z mniejszą ilością osób, które są głodne. 

Kto odpowiada za organizację Bożonarodzeniowych Dni Dobra 2023?

Bożonarodzeniowe Dni Dobra są organizowane przez Fundację Inna Przestrzeń, która jest nienastawioną na zysk organizacją pozarządową. Powstała w czerwcu 2006 roku jako kontynuacja działań zespołu osób, które inicjowały i z sukcesem realizowały różne projekty o charakterze społecznym i artystycznym, dotyczące praw człowieka, w ramach innych organizacji pozarządowych (w tym m.in. w warszawskiej grupie Amnesty International i Polskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Tybetu).

Fundacja aktywnie działa na rzecz promowania otwartości, demokracji i wielokulturowości. 

Koordynatorką wydarzenia jest Anna Kłos – wolontariuszka, nałogowy pomagacz i prywatnie mama dwóch maluchów, która na co dzień zajmuje w fundacji stanowisko koordynatorki projektu Dom Matki

Wolontariackim zastępcą koordynatora jest Lucyna Jaczewska – nałogowy pomagacz, osoba oddająca swoje serce innym w każdej sytuacji, wolontariuszka współpracująca z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami pomocowymi na terenie województwa mazowieckiego.