Wsparcie firm i instytucji

Akcje charytatywne pełnią bardzo ważną rolę, integrując społeczności i przynosząc korzyści na bardzo wielu różnych płaszczyznach.

Firmy angażując się, nie tylko  pomagają, ale też wzmacniają swój wizerunek i spełniają społeczną odpowiedzialność, co buduje zaufanie klientów.

Szkoły uczestnicząc w takich inicjatywach, kształtują postawy altruizmu u uczniów, ucząc ich empatii i współpracy.

Stowarzyszenia poprzez zaangażowanie społeczne, mobilizują ludzi do skutecznej pomocy potrzebującym, tworząc silne więzi społeczne i inspirując do pozytywnych zmian w otaczającym nas świecie.

Dlatego ogromnie ważne jest, aby każdy z nas – niezależnie od tego jaką rolę pełni w społeczeństwie, w swojej lokalnej społeczności, angażował się w wydarzenia na rzecz potrzebujących adekwatnie do swoich możliwości. 

Jakie są możliwości wspólnego działania przy Bożonarodzeniowych Dniach Dobra?

1. Firmy i instytucje

Firmy decydujące się przekazać środki finansowe na rzecz organizacji i wydarzeń charytatywnych podejmują jedno z najbardziej docenianych działań. 

Tak jak zwykle mówimy – niestety niektórych rzeczy nie da się zrobić bez pieniędzy. Opłacić usług, rachunków za media, zdobyć niektórych bardzo cennych zasobów (np. żywności i środków czystości). 

Dlatego jeśli Twoja firma ma możliwość przekazać nam darowiznę pieniężną, będziemy bardziej niż wdzięczni, bo pozwoli nam to opłacić ratowników medycznych, ochronę i środki ochrony osobistej dla wolontariuszy, tak aby wydarzenie było bezpieczne dla każdego z uczestników, pozwoli nam zapewnić materiały do warsztatów, żywność do paczek i artykuły spożywcze do poczęstunku. 

Każda kwota – niezależnie od tego, czy będzie to 500 zł, czy 50 000 zł, jest dla nas ogromnie ważna!

Czas, umiejętności i serce, które ludzie chcą poświęcić pracy na rzecz bardziej potrzebujących są nie do przecenienia. Dlatego każda firma chcąca ofiarować nam czas swoich pracowników jest dla nas bardzo cennym i godnym największego szacunku, partnerem. 

Wolontariat pracowniczy, jest wspaniałą ideą pokazującą zaangażowanie pracodawcy w poprawę sytuacji otaczającej społeczności. 

1, 2, 3, 300 pracowników – każda ilość osób chętnych do pomocy będzie dla nas ogromnie ważna, bo im będzie nas więcej, tym więcej dobra możemy zrobić. Wierzymy, że te 8 godzin, zadań służbowych, zamienionych na dawanie radości dzieciom, będzie najlepszą inwestycją w rozwój, bo pomoże zmienić świat chociaż trochę na lepsze.

Co do zasady każda firma coś produkuje lub świadczy jakieś usługi. A nasza działalność co do zasady ich potrzebuje, także na tym polu jest ogromna przestrzeń do nawiązania współpracy. 

Twoja firma produkuje żywność, napoje, środki chemiczne? Bardzo tego potrzebujemy do paczek.

Produkujecie ubrania, zabawki, gadżety, kosmetyki? Bardzo chętnie przekażemy to w prezentach gościom naszego wydarzenia.

Zmieniliście wzornictwo i macie produkty lub gadżety w starej szacie graficznej? Więcej niż z przyjemnością przekażemy je tym, dla których będą ogromie cenne. 

Zrobiliście za dużo gadżetów reklamowych, słodyczy, lizaków na wydarzenie? Dołożymy je do prezentów i damy w ten sposób wielką radość dzieciom!

Świadczycie usługi telekomunikacyjne? Pomóżcie nam zapewnić darmowe wifi, komunikację pomiędzy pracownikami i wolontariuszami.

Macie flotę? Pomóżcie nam w transporcie darów 🙂 

Macie niepotrzebny sprzęt telefoniczny i komputerowy? Chętnie go zregenerujemy i przekażemy potrzebującym w prezentach.

Macie umowę z firmą taksówkową? Przekażcie nam vouchery, abyśmy mogli pomóc naszym niepełnosprawnym podopiecznym dotrzeć na wydarzenie, wolontariuszom robiącym warsztaty przetransportować materiały, etc.

Jesteście firmą eventową lub macie gadżety firmowe? Nasze dzieci ucieszą się z każdego drobiazgu. 

Macie produkty, które są wadliwe, ale nadające się do użytku? Złe opakowanie? Źle wszyte metki? Inny kolor od zamierzonego? Nadruk nie jest idealny? Dla nas nie ma to znaczenia. Liczy się tylko, aby produkty nadawały się do użycia w pierwotnym celu. Koszulki nie miały dziur, słodycze były zdatne do spożycia, długopisy pisały… 

Możliwości są nieograniczone. Po prostu odezwijcie się do nas i powiedzcie „chcemy pomóc!”, a na pewno wspólnie znajdziemy sposób 

Twoja firma chce nas wesprzeć przekazując darowiznę, ale woli zakupić konkretne artykuły? Nie ma problemu. Podpiszemy umowę, odbierzemy darowiznę lub możecie je zamówić bezpośrednio do nas 🙂 Z miłą chęcią przekażemy dary od was potrzebującym!

Chcielibyście zapewnić dzieciom, które zaprosimy na wydarzenie wyjątkową atrakcję? Może zimowe eksperymenty? Albo spotkanie z sowami? Albo karuzelę lub kolejkę dla maluchów?

Nic prostszego 🙂 Koszt takiej atrakcji to od kilkuset do kilkunastu tysięcy w zależności od jej rodzaju. Zdecydujcie ile możecie przeznaczyć na przeniesienie naszych małych gości do krainy marzeń i skontaktujcie się z nami 🙂

Chcielibyście się zaangażować w nasze działania, ale w tej chwili nie macie możliwości przeznaczenia na nią zasbów, czy to finansowych, rzeczowych, czy ludzkich?

Nic nie szkodzi. Dalej możemy razem działać na rzecz lepszego świata dookoła nas. 

Możecie opowiedzieć o nas w swoim newsletterze, możecie wysłać mailing swoim klientom zachęcając ich do zapoznania się z nami i włączenia się w akcje, możecie informować w stacjonarnych placówkach o naszym wydarzeniu, ale też o tym, że osoby potrzebujące będą mogły się na nie zapisać. 

Po prostu bądźcie z nami i pomóżcie nam dotrzeć do jak największego grona ludzi. Dzięki temu pomożecie nam znaleźć tych, którzy może będą chcieli do nas dołączyć, ale też tych, którzy bez nas będą mieli wyjątkowo smutne święta.

W tej chwili wspierają nas już:

2. Uczelnie, szkoły, przedszkola

Szkoła nie tylko uczy, ale też wspiera w kształtowaniu charakteru i wartości młodych ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby poza edukacją programową pokazywała dzieciom i nastolatkom, że warto się angażować w różne, charytatywne przedsięwzięcia. Poza budowaniem w nich empatii wolontariat pozwoli też rozwijać liczne umiejętności., takie jak tolerancja i otwartość na różnice, umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, rozwiązywania problemów oraz organizacji działań.

Co robią wolontariusze podczas wydarzenia?

🌟 pakują prezentu dla dzieci i paczki z produktami świątecznymi,
🌟 ozdabiają miejsce wydarzenia,
🌟 pomagają przy przygotowaniu poczęstunku,
🌟 pomagają przy przygotowaniu materiałów na warsztaty dla dzieci,
🌟 pomagają z obsługą recepcji, szatni etc. 

… i wiele innych 🌟 🌟 🌟 

Chcesz dołączyć do wolontariatu indywidualnie? Sprawdź zakładkę WOLONTARIAT.

Chcesz dołączyć do naszej akcji jako koordynator wolontariatu w szkole/placówce edukacyjnej? Napisz na mail info@dommatki.pl – wyślemy Ci wszystkie plakaty i materiały. 

Choć w skrajnym ubóstwie w Polsce żyje ledwo kilka procent ludności, to wciąż oznacza to wciąż to oznacza ponad milion osób. W tym bardzo wiele dzieci. Są one też w naszym mieście, w naszej dzielnicy, w najbliżej okolicy naszych domów. Dlatego tak ważne jest, abyśmy w obliczu głodu dzieci solidaryzowali się i wspierali takie rodziny tym co najbardziej potrzebne – żywnością. 

Marzymy o tym, żeby nikt w święta nie był głodny. Dlatego przekażemy tyle paczek na ile produktów damy radę uzbierać. 

Czego potrzebujemy?

❄️ sałatek warzywnych w słoikach / puszkach (np. mieszanka na sałatkę jarzynową, kapusta, warzywa kiszone i konserwowe),
❄️ produktów do wypieków: mąki, mleka, oleju, cukru, drożdży suszonych, proszku do pieczenia,
❄️ kasz: gryczanej i manny,
❄️ konserw mięsnych: pasztetów i szynek w puszkach,
❄️ konserw rybnych,
❄️ owoców w słoikach lub puszkach (np. brzoskwinie, ananasy, kompoty), 
❄️ bakalii, orzechów, suszonych owoców,
❄️ podstawowych artykułów spożywczych jak sól, olej, płatki śniadaniowe, owsianki, dżemy etc.
❄️ słodyczy i przekąsek do paczek: czekolad, batoników, ciastek, czekoladek, biszkoptów, herbatników, chipsów, paluszków, orzeszków, krakersów. 

Artykuły ze zbiórek szkolnych możemy odebrać we własnym zakresie z terenu Warszawy i najbliższych okolic do dnia 8.12. 

Które dziecko nie marzy o prezentach? Bardzo staramy się, aby każde z nich dostało coś nowego w swojej paczce, jednak wiemy, że wiele z naszych dzieci ma pełne szafki zabawek, którymi się nie bawi. Warto, aby poszły one do dzieci, które nie mają nic.. Dlatego do nowej zabawki zawsze chętnie dokładamy coś ze zbiórek. 

🎁 gry i puzzle (nowe lub używane w pełni kompletne i zabezpieczone przed rozsypaniem – np. taśmą klejąca),
🎁 lalki Barbie w kompletnym stroju, tak aby od razu ze zbiórki mogły trafić do paczek dla dzieci,
🎁 zabawki dla niemowląt i małych dzieci,
🎁 nie zużyte kolorowanki, kredki, farby, inne artykuły plastyczne dla dzieci.

Artykuły ze zbiórek szkolnych możemy odebrać we własnym zakresie z terenu Warszawy i najbliższych okolic do dnia 8.12. 

Kto z nas nie ma pół szafy używanych torebek prezentowych niech pierwszy rzuci kamieniem 😉

A kto ma – niech nam odda – damy im nowe życie.

Dlatego właśnie zachęcamy wszystkich do organizacji zbiórek torebek prezentowych. Potrzebujemy wszystkich w rozmiarach min. A5 (i nie przeznaczonych na alkohol). 

Wasza placówka nie ma jak się zaangażować w zbiórki, lub wolontariat? Jest mała i nie macie możliwości uczestniczyć inaczej? Przekażcie informację o wydarzeniu. Może ktoś z rodziców Waszych uczniów będzie mógł zaangażować swoją firmę? A może wręcz odwrotnie – ktoś z Waszych rodziców jest w sytuacji, w której powinien przyjść na wydarzenie i skorzystać z naszej pomocy? 

W tej chwili wspiera nas już 28 placówek!

3. Fundacje i stowarzyszenia

Chcielibyście zapewnić dzieciom, które zaprosimy na wydarzenie wyjątkową atrakcję? Może zimowe eksperymenty? Albo spotkanie z sowami? Albo karuzelę lub kolejkę dla maluchów?

Nic prostszego 🙂 Koszt takiej atrakcji to od kilkuset do kilkunastu tysięcy w zależności od jej rodzaju. Zdecydujcie ile możecie przeznaczyć na przeniesienie naszych małych gości do krainy marzeń i skontaktujcie się z nami 🙂

Powtarzamy to wciąż i wciąż – to dzięki wszystkim wolontariuszom możemy działać. Mamy ogromny szacunek i wielką sympatię do każdego, kto tak jak my poświęca swój czas i swoje serce dla innych. Dlatego jeśli macie sieć wolontariuszy – zachęcamy do zaangażowania ich w nasze wydarzenie ❤️

Wasza fundacja lub stowarzyszenie zajmuje się czymś co mogłoby być ciekawe dla naszych gości? Możecie u nas zorganizować swoją atrakcję! 🙂 

Czasem chęci ma się mnóstwo, a możliwości niewiele – wiemy o tym bardzo dobrze. Dlatego jeśli tylko chcecie być z nami – zapraszamy. Opublikujcie u siebie informacje o nas, wyślijcie newsletter… Może ktoś z Waszych fanów będzie mógł zaangażować swoją firmę? A może wręcz odwrotnie – ktoś ze śledzących Was osób jest w sytuacji w której sam potrzebuje pomocy? 

W tej chwili wspierają nas już:​

Na co mogą liczyć organizacje współpracujące z nami?

Każda firma, fundacja, stowarzyszenie, szkoła mogą liczyć na umieszczenie logotypu we wszystkich naszych materiałach i na stronie. 

Każda firma, organizacja, czy szkoła otrzyma od nas pisemne podziękowania i też wpis z podziękowaniami na stronie. 

Koordynatorom zbiórek gwarantujemy referencje.

Wolontariusze otrzymają zaświadczenie o wolontariacie i upominek. 

Tak z firmami, jak i z osobami prywatnymi przekazującymi nam darowizny możemy podpisać umowę o darowiźnie i jako że jesteśmy organizacją OPP to istnieje możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Chcesz wiedzieć o tym więcej? Przeczytaj tutaj o uldze dla osób prywatnych. Tutaj możesz przeczytać więcej o rozliczaniu darowizny od podatku w firmie. 

Jak rozpocząć współpracę?

Skontaktuj się z nami i napisz co chcesz wspólnie z nami zrobić 🙂 🙂

✉️ info@dommatki.pl | info@dni-dobra.pl
📱 +48 730 344 384 (PL / ANG)

Jeśli potrzebujesz porozmawiać w języku ukraińskim / rosyjskim zadzwoń do biura Domu Matki: +48 796 401 236